Křest Krušnomanem

Když premiéra, tak se vším všudy!  Pro svůj první závod na tratích dlouhého duatlonu jsem si totiž vybral Krušnomana – dle organizátorů nejnáročnější dlouhý duatlon v Evropě!
Taktika před závodem byla vzhledem k natrénovaným km na kole jasná: nebláznit tolik na 1. běhu, kolo jet s rezervou a na 2. běhu alespoň běžet ;).
Do prvního běhu(5km, 200 v.m.) jsem šel s tím, že se chci trochu zahřát a aspoň chvíli Lubošovy rozrážet vzduch. Po asi 2 km jsem byl už zahřátej dost a Luboše brzdil, takže jsem klukům vepředu radši zamával a začal jsem trochu jiný závod! ?

Na kole (82km, 1500v.m.) byl tradičně nejsilnější Venca Holub, který kluky pěkně potrápil a udělal závod. Já zatím žádný velký cyklista nejsem a radši jsem tedy moc nebláznil. Po prvním okruhu jsem se sice cítil dobře a zkusil jsem tempo stupňovat. Pocitově mi přišlo, že se mi to i daří, moje hodinky byly ale výrazně proti a druhý okruh jsem zajel o 3 minutky pomaleji. Nechci tedy raději domýšlet, jak bych dopadl, kdybych do toho šel na kole naplno hned od začátku! Nejspíš bych dopadl… do nějaké německé škarpy ;)!

Druhé depo jsem tedy navštívil již s lehkým zatměním mysli a silou setrvačnosti jsem se pustil do  15km(560 v.m.) drsného běhu po sjezdovce. Zde jsem se kromě krásného výhledu obohatil i o znalost účinku zázračného lektvaru – Coca Coly! Dříve bych si tento magický nápoj spojil spíš s obtloustlou Američankou, než se sportovním výkonem! Avšak opak je pravdou a mně tato tmavá tekutina zachránila závod, nebyl jsem už totiž schopný nic jiného pozřít! Díky Ameriko!!! ;)

Nakonec jsem celý závod dokončil na 24. místě ze 137 odvážlivců, 5. v kategorii 25-29 let v čase 4:19. První běh byl 5. nejrychlejší, kolo jsem odjel jako 29. a druhým během se lehce protrápil v 20. čase! Závod vyhrál skvělý Honza Wainer, před jeho výkonem opravdu smekám!
 Vzhledem k tomu, že jsem během celého závodu neměl nějakou výraznější krizi a doběhl to s úsměvem, tak svoje vystoupení hodnotím pozitivně. Snad získané zkušenosti využiji v dalších závodech!

Výsledky: http://www.czechtriseries.cz/results/track/2048?gender=M&returnUrl=%2Fresults%2Frace%2F767

Co na to hodinky:
1.běh: https://www.strava.com/activities/301254891
Kolo: https://www.strava.com/activities/301254977
2.běh: https://www.strava.com/activities/301254977

Sportu třikrát ZDAR!
Franta S.
Dne: 13. května 2015


Komentáře